Basından Haberler

Listeleniyor (1—6) Sayfa: 1 2

dünya sanatlar akademisi

Sayfa İçerisine Ekle

 

http://www.antalyaguncel.com/detay.asp?id=19957

http://www.yurtgundemi.com/yerel-haber-5360421.htm

http://www.webhaber.com/dunya-sanatlar-akademisi-ne-11-turk-uye-oldu-2080193-haberi

http://www.haberler.com/dunya-sanatlar-akademisi-ne-11-turk-uye-oldu-2080193-haberi/

 

Prof. Ahmet ATAN DÜNYA SANATLAR AKADEMİSİ 

BAŞKAN YARDIMCILIĞINA SEÇİLDİ 

 

World's Academy of Arts Diploma, sertifika ve madalyasını Akademi Başkanı Anatoly Silov ile Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekir Deniz birlikte verdiler.

 

Unesco'ya bağlı olan, Merkezi Rusya'da bulunan Dünya Sanatlar Akademisine, Türkiye'den 11 üyenin katılımı dolyısıyla Akdeniz Üniversitesi Olbia Salonunda tören düzenlendi. Törende konuşan, Dünya Sanatlar Akademisi Başkanı Anatoly Silov, Akademiye birçok sanatçının üye olmak istediğini, ancak her ülkeden belirli sayıda üye kabul edebildiklerini bildirdi. Son zamanlarda Türkiye ve Rusya arasında bir çok alanda işbirliği yapıldı. Özellikle sanat alanında yapılan işbirliği bir Rus vatandaşı olarak beni çok mutlu etmektedir. Akademiye alınacak sanatçıların CD'lerini inceledim. Yaratıcılıkları beni çok etkiledi.Türkiyeden katılan 11 yeni üyenin Akademiye önemli katkısı olacağından eminim.'

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Atan, Selçuk Üniversitesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Alaybey Karoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu, Akdeniz Üniversitesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Erol Kılıç ve Doç. Dr. Sadettin Sarı, ressam Asim Resuloğlu, heykeltıraş Sait Rüstem, mimar Birol Gültekin, seramik sanatçısı Gürsel Çataltepe, iç mimar Tuba Şükriye Soner ve küratör Suzan Uğurluçam'a katılım belgeleri verildi.

 

 Akademinin ülkeler arasındaki sanatsal ilişkilerin yanı sıra politik ilişkilere katkıda bulunduğunu söyledi. Törende üyeliğe kabul edilen Prof. Ahmet ATAN ve diğer 10 kişiye, diplomaları verildi, madalya takıldı, Akademi cüppeleri giydirildi. Daha sonra Dünya Sanatlar Akademisi Başkanı Anatoly Silov, Prof. Ahmet ATAN'ı Akademi'nin Türkiye Temsilcisi olarak atandığını; " Sizin gibi bir Profesörün aramızda olması bize güç verecektir ' dedi. İlk fırsatta Moskovada yapılacak toplantıya katılmak üzere davet etti. İleri aşamalarda Amerika ve Çİn'de de birlikte görüşmelerde bulunmak üzere davet etti.

Son olarak gönderilen elektronik postada şu ifdeye yer verildi. "Akademik genel kurulunda alınan karar doğrultusunda bölgesel politika ve sergi aktiviteleri konusunda başkan yardımcılığına atandığınızı bildirmek isteriz. Bu konuda kabul ettiğinizi bildiren cevabınızı bekliyoruz."

 

Ahmet ATAN Suriye Dostluk Derneğinde Sinevizyon gösterisi yaptı

Sayfa İçerisine Ekle

http://samanyolu.com/haber/140582/ankaradan-suriyeye-%C3%B6grenci-gezisi-yapilacak/

 http://www.showhaber.com/ankaradan-suriyeye-ogrenci-gezisi-yapilacak-289548.htm

 http://www.anahabertv.com/haberoku-ankaradan-suriyeye-ogrenci-gezisi-yapilacak-81478.html

Prof. Ahnet ATAN Türkiye Surğiye Sanat ilişkileri konulu sinevizyon gösterisi yaptı.

 

Sayfa İçerisine Ekle

 

 

Suriye Dostluk Derneği Genel Başkanı Esra Aygün, Prof. Ahmet ATAN, Nezih Demirtepe ve Panelistler

 

Türkiye ile Suriye arasında kurulan dostluk ilişkileri, Ankara'da başlayan ve Suriye'de devam edecek olan 'Dostluk Haftası' ile pekiştiriliyor. TBMM Türkiye-Suriye Parlamentolar Arası Dostluk Gurubu, Suriye Ankara Büyükelçiliği ve Suriye Dostluk Derneği tarafından düzenlenen "1. Suriye- Türkiye Dostluk Haftası", Ankara'da başladı.
Açılışta konuşan TBMM Türkiye-Suriye Parlamentolar Arası Dostluk Gurubu Başkanı ve MHP Gurup Başkan Vekili Mehmet Şandır, Türkiye ile Suriye'nin stratejik ortak olduklarını söyledi. Açılışa katılan öğrencilere Suriye'ye gidip, gezmeleri konusunda tavsiyede bulundu. Suriye Dostluk Derneği Genel Başkanı Esra Aygün de, Şandır'ın önerisini dikkate alacağını ve Ankaralı öğrencileri Suriye'ye götürme konusunda çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Bu konuda milletvekillerinden de destek beklediklerini belirtti. Aygün, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Türkiye'ye yaptığı resmi ziyaret sırasında etkinliğin düzenlenmesinden büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Açılış konuşmalarının ardından "Osmanlı İmparatorluğu'ndan Günümüze Türkiye-Suriye Münasebetleri" konulu panel düzenlendi. Mehmet Şandır'ın yönettiği panelde, AK Parti Ankara Milletvekili Faruk Koca, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Cebeci, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Coşkun ile Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Durmuş Ali Koltuk tebliğ sundu. Daha sonra Gazi Üniversitesi Bölüm Başkanı Prof. Ahmet Atan, "Suriye-Türkiye Sanat İlişkiler" konulu sinevizyon gösterisi sundu. "1. Suriye- Türkiye Dostluk Haftası"nın 2. bölümü Halep'te devam edecek. Halep'te, "Osmanlı İmparatorluğu'ndan Günümüze Türkiye-Suriye Tarihî ve Kültürel Münasebetleri" konulu çalıştay düzenlenecek. Etkinlik, Halep'in gezilmesi ve sıra gecesi ile sona erdirilecek.
Listeleniyor (1—6) Sayfa: 1 2
 
Bu sitedeki eserler Prof. Ahmet Atan'a ait olup, izinsiz kullanılamaz © 2010 | Design By Web Tasarım | Seo